YummyKupe, dünya çapında büyük ilgi gören ""miniature food art"" sanatının Türkiye'deki ilk temsilcisi olmakla gurur duyan ""el yapımı minik tasarımlar mutfağı""dır diyebiliriz.

 Tasarımlarımızın ana malzemesi polimer kildir. Modelleme teknikleri ile, başta görselliği ile büyüleyen yiyecekler olmak üzere; sevilen karakter, hobiler ve hemen herkesin hayatında yeri olan parçaların minyatürlerini tasarlarız. Bu minyatürleri aksesuarlara çevirir ve meraklısı ile buluştururuz. Ürünlerimiz tamamen el yapımıdır.

YummyKupe'nin tasarımcısı Deniz Emek '87 doğumludur ve esas mesleği gazeteciliktir. Karakalem, yağlı boya ve karikatür ile uzun yıllar kendini ifade etikten sonra miniature food art  ile ilgilenmeye başlamıştır. Minyatürlere olan tutkusu tüm zamanını almaya başlayınca gazetecilik mesleğini bırakmış ve kendini tasarım dünyasına adamıştır. Beş yıldır fiili olarak üretim ve satış yapan tasarımcı, 2013 Ocak ayı itibariyle şahıs firmasını kurmuş, YummyKupe Aksesuar Atölyesi'ni resmi olarak faliyete geçirmiştir.

YummyKupe, büyük hayallerin minik detaylarla ifade edildiği minyatür aksesuar mutfağıdır.